Kook BSO Haarlem Marnixstraat
Opzoek naar een leuke naschoolse opvang waar je kind ook nog wat van opsteekt? Geef je kind dan op voor onze Kook-BSO!
Wil je een keer komen kijken of een kind aanmelden? Maak dan een afspraak via ons contactformulier.
Kook-BSO
Tijdens onze Buiten Schoolse Opvang gaan de kinderen aan de slag om zelf avondeten te maken. Kinderen leren over koken door te kijken, voelen, proeven en ruiken. De koks maken kennis met verschillende smaken en ingrediënten, terwijl ze een lekkere, leuke en natuurlijk gezonde maaltijd klaarmaken. De kinderen worden aangemoedigd tot het ontdekken van en experimenteren met verschillende ingrediënten en gerechten, waarbij een thema centraal staat. Bijvoorbeeld het thema Italië, waarbij verse pasta gemaakt wordt en pizza vanaf het deeg tot aan het beleg. Het thema van de maand wordt bekendgemaakt in de nieuwsbrief. Zo weet je precies wat je kind maakt en eet! Natuurlijk zijn ook kinderen die vegetarisch eten of kinderen met speciale dieetwensen welkom!
We hebben lessen toegespitst op alle leeftijden van kleuter tot tiener. De jonge koks krijgen spelenderwijs aandacht voor voedsel en alles wat daarmee te maken heeft. De lessen zullen afgewisseld worden met spelletjes en leuke knutselopdrachten.
We werken bij de Knutselkookclub met veilig keukengerei dat speciaal is gemaakt voor kinderen. Dit keukengerei is ook hier te vinden in onze webshop.
De oudere chefs leren onder begeleiding zelfstandig een gerecht te maken, met alles wat daarbij komt kijken: het lezen van een recept, het wegen van de ingrediënten, het toepassen van de juiste kooktechniek, veiligheid in de keuken en nog veel meer.
De kinderen worden door ons opgehaald van school en krijgen natuurlijk eerst wat te eten en te drinken. Tot 16:00 uur kunnen de kinderen lekker even spelen of knutselen en om 16:00 uur starten we met het maken van avondeten. Om 17:30 gaan we aan tafel om de zelfgemaakte gerechten gezamenlijk te eten. Ouders kunnen de kinderen dan tussen 18:00 en 18:30 uur (na het avondeten) ophalen bij de Knutselkookclub. Indien gewenst is het mogelijk om bij het ophalen maaltijden mee te nemen zodat ook jullie als ouders zelf niet meer hoeven te koken.
- BSO dagen zijn maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag.
- Als de kinderen uit school komen krijgen ze eerst wat fruit, rijstwafels, soepstengels en wat te drinken.
- Tot we beginnen met koken is er voor de kinderen gelegenheid om te spelen, lezen of knutselen.
- Om 16:00 uur beginnen we met koken en rond 17:30 gaan we met zijn allen aan tafel.
- Tussen 18:00 uur en 18:30 kunnen de kinderen weer opgehaald worden. De kinderen hebben bij thuiskomst dus al gegeten!
- Voor de ouders is er eventueel de mogelijkheid tot het bestellen van een gezonde afhaalmaaltijd. Deze staat dan klaar zodra de kinderen worden opgehaald.
- We verdelen de kinderen in twee leeftijdsgroepen. Een pedagogisch medewerker zal aan de slag gaan met de kinderen van 4 tot 7 jaar. en de tweede pedagogisch medewerker zal de kinderen van 7 tot 12 jaar begeleiden.
- We werken uitsluitend met pedagogisch medewerkers in het bezit van de juiste diploma en een geldig VOG. Ook is er altijd iemand aanwezig met een geldig EHBO diploma.
- Meer informatie over onze kook-BSO is te vinden in ons Pedagogisch Beleidsplan & ons beleid veiligheid en gezondheid.
De netto tarieven zijn afhankelijk van jullie gezinssituatie en te berekenen in onderstaande calculator.
- We nemen het aantal opvanguren per jaar en verdelen dit tarief over 12 maanden, gelijk met de kinderopvangtoeslag. Dit doen we ook voor een abonnement zonder vakantieopvang.
- In schoolweken berekenen we de uren vanaf een kwartier voor de eindtijd van de school tot 18:30.
- In vakantieweken zijn we geopend van 08:30 tot 18:30
- Een abonnement exclusief schoolweken omvat 40 weken opvang.
- Een abonnement inclusief vakanties omvat 52 weken opvang.
- De Knutselkookclub is gesloten op officiële feestdagen, de week tussen Kerst en Oud en Nieuw, en de vrijdag na Hemelvaart.
- Deze dagen kunnen, indien mogelijk, op een andere dag worden ingehaald.
- Extra opvangdagen of ruildagen kunnen worden aangevraagd en zijn afhankelijk van beschikbaarheid.
- Studiedagen zitten niet standaard in het vakantiepakket. Indien er 4 of meer aanmeldingen zijn en voldoende personeel beschikbaar is kunnen we deze op aanvraag als extra dag inplannen. Openingstijden zijn dan ook van 08:30 tot 18:30. Deze dag zal in dit geval extra in rekening gebracht worden
een moment geduld aub....
Ontmoet
het team!
Mijn naam is Sajonara Prika geboren in Suriname 1986. Op mijn 11de zijn we met onze familie verhuisd naar Nederland. Ik ben eigenaresse van de vestiging Haarlem Marnixstraat, Haarlem Soendaplein en Almere. Van oorsprong ben ik een afgestudeerde theater en dans docent. 5 Jaar geleden ontdekte ik mijn passie in koken met kinderen. Inmiddels geef ik meer dan 15 jaar les aan kinderen dus een eigen kinderopvang en kinderen leren koken is een gouden combinatie.
Ik sta dan ook 4 dagen in de week op de groep en vind het geweldig! Mijn doel is kinderen divers te leren eten. Het leren koken vind ik heel erg belangrijk voor kinderen zodat ze later wanneer ze gaan studeren een gezonde en lekkere maaltijd klaar kunnen maken.